Naprawa Wymiana Zawieszenia Samochodowego

Współczesne samochody są projektowane i przystosowane do jazdy po utwardzonych drogach, dzięki odpowiedniej konstrukcji zawieszenia samochodowego pozwala na precyzyjny kontakt koła z podłożem. Są również specjalne zawieszenia które pozwalają poruszać się po praktycznie każdej nawierzchni, oczywiście mówimy o rozwiązaniach dla samochodów 4×4, przeznaczenia wojskowego i pozostałych służb publicznych.

Zawieszenia samochodowe muszą znosić naprawe wiele, w tym przeciążenia z tytułu hamowania i przyśpieszania, zarówno na zwykłym jak i pełnym obciążeniu auta. Amortyzowania i korekty toru jazdy w zależności od poruszanej się nawierzchni, przeszkodach i dziurach na drodze. Obecnie najpopularniejsza konstrukcja to kolumna McPhersona gdzie jeden zespół elementów odpowiada tłumienie, resorowanie i prowadzenie samochodu.

Koszt zawieszenia samochodu rózni się w zależności od marki samochodu jak i jego przeznaczenia, niestety koszt wzrasta w zależności od skomplikowania konstrukcji. Niektóre auta naprawia się łatwo i tanio z racji dostępności zamiennych części jak i prostej konstrukcji, innych idą już w tysiące, głównie konstrukcje wielowahaczowe. Jeśli są to drobne rzeczy jak tuleje, gumki czy sworznie wahaczy koszt zazwyczaj jest niewielki.  Niestety w przypadku wahaczy alumionych mamy do czynienia już z kompletną wymianą bo nie nadają się one do naprawy.

W przypadku aut z wyższej półki mamy do czynienia z zawieszeniami pneumatycznymi i hydropneumatycznymi, są to regulowane lub samopoziomujące się zawieszenie co wpływa na ich niezwykły komfort jazdy, minusem jest skomplikowany układ a zatem drogi koszt napraw i serwisowania. Warto zatem dobrze spradzić stan zawieszenia takiego samochodu jeśli zdecydujemy się na zakup używanego. Niestety auta które mają przebieg powyżej 200 tyś. km z reguły mają już bardzo mocne zużyte zawieszenie, i jest tylko kwestią czasu wystąpienia poważnej awarii.

Przeglądy i naprawa zawieszenia samochodowego to niezbędna czynność wpływająca na bezpieczeństwo jazdy. Od wielu lat fachowo przeprowadzamy przeglądy i dokonujemy niezbędnych poprawek i korekty zawieszenia samochodowego. Doradzamy Państwu co do zakresu potrzebnych napraw, polecanych części zamiennych od profesjonalnych dostawców które niczym nie ustępują oryginalnym częściom w ASO. Stawiamy na bezpieczeństwo użytkowania auta, stąd po każdej poważniejszej naprawie zawieszenia sugerujemy przeprowadzenia ponownej geometrii zawieszenia i kół które bezpośrednio wpływają na precyzyjne prowadzenie pojazdu oraz równomierne zużycie opon.

  • Kontrola i diagnoza stanu układu zawieszenia
  • Wymiana amortyzatorów
  • Wymiana sprężyn i resorów
  • Wymiana łożysk i kół
  • Wymiana wahaczy
  • Wymiana sworzni wahaczy
  • Wymiana pozostałych elementów gumowo metalowych