Naprawa Wymiana Zawieszenia Samochodowego

Współczesne samochody są projektowane i przystosowane do jazdy po utwardzonych drogach, dzięki odpowiedniej konstrukcji zawieszenia samochodowego pozwala na precyzyjny kontakt koła z podłożem. Są również specjalne zawieszenia które pozwalają poruszać się po praktycznie każdej nawierzchni, oczywiście mówimy o rozwiązaniach dla samochodów 4×4, przeznaczenia wojskowego i pozostałych służb publicznych.

Zawieszenia samochodowe muszą znosić naprawe wiele, w tym przeciążenia z tytułu hamowania i przyśpieszania, zarówno na zwykłym jak i pełnym obciążeniu auta. Amortyzowania i korekty toru jazdy w zależności od poruszanej się nawierzchni, przeszkodach i dziurach na drodze. Obecnie najpopularniejsza konstrukcja to kolumna McPhersona gdzie jeden zespół elementów odpowiada tłumienie, resorowanie i prowadzenie samochodu.

Koszt zawieszenia samochodu rózni się w zależności od marki samochodu jak i jego przeznaczenia, niestety koszt wzrasta w zależności od skomplikowania konstrukcji. Niektóre auta naprawia się łatwo i tanio z racji dostępności zamiennych części jak i prostej konstrukcji, innych idą już w tysiące, głównie konstrukcje wielowahaczowe. Jeśli są to drobne rzeczy jak tuleje, gumki czy sworznie wahaczy koszt zazwyczaj jest niewielki.  Niestety w przypadku wahaczy alumionych mamy do czynienia już z kompletną wymianą bo nie nadają się one do naprawy.

W przypadku aut z wyższej półki mamy do czynienia z zawieszeniami pneumatycznymi i hydropneumatycznymi, są to regulowane lub samopoziomujące się zawieszenie co wpływa na ich niezwykły komfort jazdy, minusem jest skomplikowany układ a zatem drogi koszt napraw i serwisowania. Warto zatem dobrze spradzić stan zawieszenia takiego samochodu jeśli zdecydujemy się na zakup używanego. Niestety auta które mają przebieg powyżej 200 tyś. km z reguły mają już bardzo mocne zużyte zawieszenie, i jest tylko kwestią czasu wystąpienia poważnej awarii.

Przeglądy i naprawa zawieszenia samochodowego to niezbędna czynność wpływająca na bezpieczeństwo jazdy. Od wielu lat fachowo przeprowadzamy przeglądy i dokonujemy niezbędnych poprawek i korekty zawieszenia samochodowego. Doradzamy Państwu co do zakresu potrzebnych napraw, polecanych części zamiennych od profesjonalnych dostawców które niczym nie ustępują oryginalnym częściom w ASO. Stawiamy na bezpieczeństwo użytkowania auta, stąd po każdej poważniejszej naprawie zawieszenia sugerujemy przeprowadzenia ponownej geometrii zawieszenia i kół które bezpośrednio wpływają na precyzyjne prowadzenie pojazdu oraz równomierne zużycie opon.

 • Kontrola i diagnoza stanu układu zawieszenia
 • Wymiana amortyzatorów
 • Wymiana sprężyn i resorów
 • Wymiana łożysk i kół
 • Wymiana wahaczy
 • Wymiana sworzni wahaczy
 • Wymiana pozostałych elementów gumowo metalowych

Naprawa Skrzyni Biegów

Obecnej samochody potrawią generować znaczną moc napędową w zależności od rodzaju silnika, oprócz ogromnej ilości koni mechanicznych liczy się również przeniesienie napędu. Dzisiejsze stosowane przeniesienie napędu to manualna i automatyczna skrzynia Biegów. Dzieli je się również na 4 podkategorie, automatyczne stopniowe, półautomatyczne stopniowe, bezstopniowe i manualne.

Zadanie skrzyni biegów to efektywne wykorzystanie mocy silnika w zależności od warunków jazdy , wykonywanych manewrów czy podjazdów. Także dzięki skrzyni biegów mamy możliwość cofania samochodu, co raczej jest niezbędną czynnością przy parkowaniu.

Manualne skrzynie biegów są smarowane olejem do skrzyni biegów, zalecane jest wymiana oleju raz na 100 tyś. Km przebiegu, co pozwoli jej działać niezawodnie. Manualne skrzynie są zdecydowanie bardziej niezawodne, lecz niezaleca się jeżdzenie na pełnych obrotach przez dłuższy czas co może spowodować przegrzanie skrzyni biegów a zatem zwiększenia awaryjności podzespołów.

Nasz serwis stawia na kompletną i precyzyjną diagnozę naprawy skrzyni biegów, dzięki doświadczeniu wiemy które naprawy są sprawdzone i w dłuższej eksploatacji będą korzystniejszym finansowo rozwiązaniem dla Klienta. Przedstawiamy kompletny zakres prac naprawczych oraz możliwych opcji do wykorzystania, przejrzystość wyceny to podstawa rozpoczęcia każdej naprawy

Prowadzimy serwis skrzyni biegów, a w bardziej poważnych awariach kompletną i fachową wymianę skrzyni biegów oraz wszystkich dodatkowych podzespołów które wymienia się w komplecie tak aby skrzynia działała nam niezawodnie przez wiele lat, wyciągnięcie przekładni czy wymiana sprężyn oraz zapinków są obowiązkowe, mała czynność która przekłada się na jakość całej naprawy, nigdy nie pomijamy szczegółów które mają znaczenie dla wysokiej jakości naprawy skrzyni biegów.

Naprawa Silników Samochodowych

Naprawa silników samochodowych to skomplikowana czynność wymagająca sporej wiedzy i bogatego doświadczenia. Silnik samochodowy to najważniesza część w samochodzie, która uruchamia cały proces poruszania się samochodu. To wokół niego zbudowane są wszystkie częsci, stąd nie bez znaczenia nazywany jest sercem pojazdu. Dzięki efektywnemu spalaniu dostarczanego paliwa, wydzielający się ciepło przemieniane jest na energię przechodzące do wału korbowego. Wszystkie procesy które odbywają się w komorze silnika są niezwykle dynaczne, przeprowadzane w wysokiej temperaturze i obciążenia silnika pod różnymi względami. Dzięki corocznym wymianom oleju i filtrów pozwalamy naszej jednostce napędowej pracować bez zarzutu.

Niestety zdarzają się momenty gdy jednostka przestaje funkcjonować prawidłowo lub co gorsza wogóle przestaje działać. Różne przeciążenia, wada materiałowa lub fabryczna powodują generalny remont silnika okazuje się niezbędne aby ponownie przywrócić go do życia.

Nasz warsztat dokladnie obejrzy silnik przed wyceną, gdzie starannie diagnozujemy występujący problem oraz potrzebne czynności które są niezbędne do wykonania. Naprawa silnika jest wyceniana na podstawie części które trzeba wymienić oraz czas który jest potrzebny do starannego demontażu i montażu jednostki napędowej. Zawsze staramy się zaoferować możliwie najlepszą cenę do jakości wykonywanej usługi, gdzie nasza roboczogodzina faktycznie przekłada się niezawodne działanie jednostki po naprawie. Na każdą poważną naprawę silnika lub generalny remont jednostki napędowej dajemy pełną 12 miesięczną gwarancję. Koszt i cena całej operacji zawsze jest rzetelenie wyliczona, gdzie z całą uczciwością będziemy w stanie oddać naprawiony silnik który będzie pracował równie dobrze jak nowy.

– Precyzyjna diagnoza i diagnostyka silnika

– Naprawa silników samochodowych, i kompletny remont lub wymiana jednostki napędowej

– Regulacja zaworów i regeneracja głowic

– Uszczelnienie Silnika, wymiana wszystkich tulei cyindrowych oraz uszczelniaczy

– Planowanie kolektorów wydechowych/ssąsych, głowic silnika, prostowanie wałów korbowych

– Sprawdzanie i spawanie ewentualnych pęknięć w kadłubie silnika, ciśnieniowe sprawdzanie szczelności płaszcza wodnego.

Obsługa Flot – Serwis Aut Dostawczych

Obsługujemy floty samochodowe i serwis aut dostawczych. Dzięki profesjonalnej usłudze oraz szybkości naprawy samochodów dostawczych do 6T nasze grono stałych firm rośnie każdego dnia. Nasz wasztat samochodowy jest w wpełni wyposażony do obsługi praktycznie każdej marki samochodów dostawczych, a nasza załoga doświadczona w ich obsłudze. Stawiamy na jakość w swoich działaniach w jakości ASO przy czym ceny są zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla Klienta.

Nasz profesjonalny serwis aut dostawczych sumiennie stawia czas i jakośc jako priorytet działań przy atrakcyjnym stosunku ceny usługi do jakości. Sprawdź nas, gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług.

Mamy bogate doświadczenie dzięki różnorodnym Klientom począwszy od standardowych Vanów, Trafficów, Transporterów również flota firm ochroniarskich, gastronomii i handlu nie są dla nas nowością. Przyjdź i Sprawdź nas, z pewnością dopasujemy odpowiednią ofertę dla Twojej Floty.

Elektryka Samochodowa – Diagnostyka Komputerowa

Dzisiejsze samochody to często komputery na kołach, obecny postęp technologiczny sprawił że wszystkie pojazdy są nimi naszpikowane, począwszy od czujników po kontrolery i sterowiniki pokładowe. Odpowiadają za bardzo wiele funkcji w samochodzie, szczególnie do wykrywania nieprawidłowości i rejestr błędów komputera. Te bardziej zaawansowane mają różne inteligentne rozwiązania ktore wspomagają kierowcę na drodze jak i podczas postoju.

Nieprawidłowe działania elektroniki prowadzi do dziwnych zachowań pojazdu, mniej lub bardziej widoczne dla kierowcy. Lecz poważne błędy mogą prowadzić do nieprawiłowej pracy silnika, co może prowadzić dalej do wzrostu spalania i zużycia oleju. Stąd regularny przegląd eketroniki pozwoli przeciwdziałać poważnym awariom elektryki.

Tak skomplikowana elektronika wymaga fachowego podejścia i zrozumienia logiki działań komputera. Nasz serwis samochodowy jest bogato wyposażony w zaawansowane komputery oraz bogatą bazę pojazdów, dzięki czemy jesteśmy w stanie obsłużyć większość samochodów na rynku.

Nasze doświadczenie praktyczne i staranne podejście do problemu pozwoli go rozwiązać możliwie najprostszą i nabardziej niezawodną metodą.

Przeglądy Okresowe – Mechanika Samochodowa

Na rynku warszawskim obecnie nie brakuje mechaników i różnego rodzaju specjalistów, niestety ilość w tym przypadku nie idzie w parze z jakością co powoduje jak trudno jest znaleźć dobrego fachowca za rozsądne pieniądze. Naprzeciwko temu wychodzi nasz warsztat samochodowy Automaster w Warszawie, który od wielu lat stoi solidnie na rynku z wyrobioną opinią rzetelnego i fachowego serwisu samochodowego. Oprócz nowoczesnego sprzędu diagnostycznego i serwisego stoi za nami ponad 25 lat doświadczenia, bogata wiedza różnych przypadków oraz pasja do motoryzacji która sprawia że robimy to co lubimy. W naprawach stosujemy sprawdzone i niezawodne rozwązania, stawiamy na precyzję, dokładność i profesjonalizm na każdym etapie serwisowania auta stąd z czystym sumieniem na każdą naprawę dajemy gwarancję.

Przeglądy okresowe samochodu to najlepszy sposób na przedłużenie żywotności auta. Wiele kierowców niestety traktuje je jako zbyteczne zło, a ich coroczna wizyta kończy się tylko na szybkiej wymianie oleju i filtrów. Tymczasem dokładny przegląd stanu auta, szczególnie po zimie pozwala ustalić już drobne małe usterki i ogniska zapalne które ignorowane mogą unieruchomić nasze auto, a dalej prowadzić do bardzo kosztownych i czasochłonnych napraw.

Awaryjne auto to nie tylko wydatki i nerwy ale przedewszystkim bezpieczeństwo swoje i rodziny. Ewentualna awaria zawieszenia czy układu hamulcowego na szybkiej autostradzie może skończyć się tragicznie w skutkach, szczególnie na dłuższych trasach gdzie też zazwyczaj jedziemy z całą rodziną przy pełnym obciążeniu auta z bagażami.

Regeneracja turbosprężarki

Regeneracja turbosprężarki – Turbosprężarka lub inaczej Turbina jest jedną z bardzo ważnych elementów w naszych samochodzie, o którym dowiadujemy się w momencie kiedy ulegnie od awarii. Niestety wiele awarii jest poważniejszych niż powinna być, z racji późnego wykrycia przenosi się często na jednostkę napędową co kończy się bardzo kosztownym remontem.

Warto jest znać jakie są objawy uszkodzonej turbiny, co pozwala nam w miarę wcześnie oddać samochód do warsztatu i zminimalizować ew. koszty dodatkowe.

Najbardziej rozpoznawalne sygnały to głośna praca turbiny pod maską naszego samochodu, towarzyszy temu częste gwizdy i metaliczne dźwięki inne niż na co dzień słyszymy,  cechą charakterystyczną tych objawów są :

 • Zwiększone objawy akustyczne przy wyższych momentach obrotowych
 • Zwiększone objawy akustyczne przy obciążeniu jednostki napędowej
 • Metaliczne tarcie mechanicznych części, zgrzyty i piski.
 • Zwiększone branie oleju, albo nawet ubytek oleju i pojawienie się go w pewnych newralgicznych miejscach samochodu.
 • Brak mocy, czujemy osłabienie jednostki napędowej.

Najbardziej jednak widoczną oznaką niesprawnej turbosprężarki samochodowej   jest biały dym wydobywający się z rury wydechowej oraz zapach spalonego oleju. Nie wolno bagatelizować tak widocznych oznak, bowiem jest to już bardzo krótka droga do poważnego uszkodzenia silnika i bardzo wysokich kosztów remontu/wymiany jednostki napędowej.

 

478308_428260380602902_1388404417_o 10013395_744989688929968_1777888759507247035_o10446245_645511028877835_9118354222514747628_o10655253_656617801100491_9089806009855861278_o10900101_734509963311274_1895184589642707671_o

 

 

 

 

 

 

Montaż i demontaż turbosprężarki to wbrew pozorom skomplikowany proces, o czym wielu mechaników zapomina, a co przekłada się na niezawodny działanie zregenerowanego lub nowej turbiny. Przy tak poważnej awari są 3 możliwe warianty :

 • Wyszukanie używanej turbosprężarki i zamontowanie do naszego samochodu
 • Regeneracja uszkodzonej turbiny
 • Wymiana na fabrycznie nową turbinę samochodową.

Z tych wszystkich rozwiązań odradzamy pierwszą opcję, albowiem używane turbiny bardzo często są również na jakimś poziomie wadliwe, i niestety tutaj sprawdza się przysłowie kto płaci tanio płaci dwa razy, a kolejna ponowna awaria może być poważniejsza od poprzedniej i dosięgnąć innych newralgicznych części naszego samochodu.

Regeneracja uszkodzonej turbiny samochodowej to najbardziej rozsądne rozwiązanie, bowiem ekonomicznie dużo bardziej opłacalne niż zakup nowego, dostajemy gwarancję 12 miesięcy bez limitu kilometrów, także analiza uszkodzonej turbiny pozwoli nam odnaleźć jej przyczynę co pozwala zregenerowanej jednostce pracować niezawodnie przez wiele lat.

Wiele warsztatów samochodowych celem obniżenia kosztów a także zwiększeniem zysku, bardzo często idzie na skróty, co prowadzi do tego że Klient znów ma uszkodzoną turbinę w bardzo krótkim odstępie czasowym. Profesjonalny demontaż i montaż zregenerowanej turbiny samochodowej gwarantuje jej żywotność nawet od 100 – 200 tyś km. niestety precyzja i wiedza oraz czas aby to zrobić kosztują, tak więc zastanów się kilka razy czy najtańsza opcja nie okaże się najdroższą z możliwych.

Ważną rzeczą dla rozpoczęcia samej naprawy turbiny zaczyna się już na początku demontażu, albowiem trzeba ustalić przyczynę awarii, podstawowym jest sprawdzenie oleju, czy przewody której odpowiadają za doprowadzenie oleju i smarowanie elementów turbosprężarki są sprawne, w przypadku pominięcia tego kroku nawet nowa/zregenerowana jednostka ulegnie bardzo szybko zatarciu, najlepiej dla pewności jest wymienić przewody olejowe na nowe, również odpowietrzenie skrzyni korbowej która w przypadku awari nie odprowadzi oleju z turbiny co może powodować że z turbiny zacznie wyciekać olej który w niektórych przypadkach dostania się do jednostki napędowej gwarantuje nam uszkodzenie silnika.

Kolejnym procesem jest kompletne sprawdzenie całego układu dolotowego oraz zasysania spalin,  tutaj w standardzie sprawdzamy kontrolę przepustnicy i przepływomierza, nieodłącznym elementem naprawy jest wymiana intercoolera na nowy, jest to dodatkowy ale niezbędny koszt który jest jednak niewielką częścią całego kosztu naprawy ale niezwykle istotny, i sami producenci oraz warsztaty regenerujące nie uznają gwarancji jeśli okaże się że intercooler nie był wymieniony.

 

Przed ponownym zamontowaniem zregenerowanej/nowej turbiny koniecznością jest sprawdzenie szczelności wszystkich połączeń, wymiana zużytych uszczelek, aby niedopuścić aby do komory silnika dostał się brud lub co gorsza woda. Po każdej wymianie należy całkowicie zalać silnik nowym olejem zalecanym dla danej marki samochodowej, odpowiedni proces ponownego startu silnika pozwoli nam uniknąć zjawisko ” suchego startu” a nowa turbina będzie smarowana już od samego początku.

 

1529829_636951073067164_1450957178490147329_o 10368834_613204658775139_4968522516463702973_o883214_522978641131075_1700964834_o

965120_435508706544736_873739709_o

 

 

 

 

 

 

 

Warsztat samochodowy Automaster Warszawa Włochy oferuje kompleksowe usługi mechaniki oraz elektryki samochodowej. Warsztat powstał z połączenia pasji do motoryzacji która towarzyszy nam po dziś dzień. Staramy się do każdego przypadku podejść profesjonalnie z analizą przypadku, każda sugestia i uwagi Klienta są dla nas cenne, bowiem najważniejsze aby oddać Wam sprawne auto z gwarancją na naprawioną część. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w naprawach samochodowych w Warszawie, jeśli jest coś co okaże się że przekracza nasze możliwości kierujemy do specjalisty który na pewno Tobie pomoże. Jeśli czegoś się podejmujemy to zawsze z myślą aby zrobić to dobrze i porządnie, bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest dla nas priorytetem. Każdą naprawę wyceniamy i informujemy przed naprawą, ustalamy szczegóły naprawy oraz termin oddania samochodu bo wiemy jak ważne jest to dla Ciebie. Uczciwość i przejrzystość to priorytet w naszym działaniu, u nas nigdy nie dostaniesz faktury z niespodziewanie wysoką kwotą za naprawę, zawsze wiesz co i za ile.